Összeomlott a GSM-R-rendszer a német vasúton, országszerte késések és járatkimaradások
A szakemberek a probléma megoldásán dolgoznak, lassan normalizálódik a helyzet.
A szakemberek a probléma megoldásán dolgoznak, lassan normalizálódik a helyzet.
A több tízmillió eurós megállapodás értelmében fék- és ajtórendszereket, valamint más, a biztonságos nemzetközi közlekedést lehetővé tevő részegységeket szállít a német vállalat a Siemens Mobility egységesített ingavonat-platformjához.
Az integrált vasúthálózat (ZSK) elnevezésű, országos szintű, tizenkilenc vasúti folyosó fejlesztését tartalmazó vasútfejlesztési stratégia az épülő központi repülőtéren, a CPK-n összekapcsolni tervezett tíz vasúti korridor korábbi koncepcióját váltja fel.
A DB InfraGo október másodikával lát neki a 221 kilométer hosszú Lehrte–Berlin vasúti folyosó átépítésének. A Berlin és Hannover közötti távolsági vonatok jövő év végéig kerülő útvonalon fognak járni, hosszabb menettartammal.
A České dráhy (ČD) legfeljebb százharminchárom EMU 400-as villamos szerelvényt rendelhet meg a prágai és a közép-csehországi elővárosi járatokra.
Húsz, plusz opcionálisan további harmincöt, háromszázhúsz kilométer per órás tempóra képes, egy- és kétszintes szerelvény gyártásáról van szó. A partnerség a technológiaátadást is tartalmazza a lengyel fél részére, többek között az alumínium kocsiszekrényekre vonatkozóan.
A 2016. június elsején átadott svájci műtárgy mai napig a világ leghosszabb vasúti alagútjának és a valaha volt egyik legambiciózusabb európai infrastrukturális projektnek számít, hozzájárulva a közúti áruszállítás vasútra való tereléséhez.
Június 20-ával új, közvetlen Salgótarján–Eger járatok indulnak, a gyöngyösi vasútállomásnál új buszforduló kínál átszállást a vasúti és buszjáratok között, amik a Kékestetőhöz is sűrűbben járnak.
Miután leállította nemrég életre hívott szolgáltatásait, az összesen harmincöt viszonylatra beadott kérelmét is visszavonta a cseh magán-vasúttársaság.
Az első két Panter villamos szerelvény a Děčín és Kadaň közötti U1-es regionális viszonylaton fog pendlizni.
Románia közlekedési és infrastrukturális minisztériuma a napokban hagyta jóvá a meglévő vasúthálózat fejlesztését a két régióban.
A DB Regio Mitte a szükséges végső engedélyeket követően, várhatóan októbertől kezdheti meg a kétrészes, villamos-akkumulátoros üzemű járművek utasforgalmi próbaüzemét.
A vonatok valósidejű mozgását és a késések követését egy évvel ezelőtt állították le Lázár János parancsára. A rendszer június 8-ától újra elérhető, ez megkönnyíti majd a nyári menetrendi időszak utazásait is.
A német vasúti infrastruktúra-kezelő DB InfraGo tízhónapnyi munkálatot követően, június 14-ével adja vissza a forgalomnak Németország egyik legfontosabb vasúti folyosóját.
Hazánk vasúthálózatát csaknem háromszor annyian veszik igénybe, mint amennyi a Baltikum–Balkán tengely átlaga. Az olcsó díjtermékek még inkább megerősítették pozícióját.