Gemenci hétvége gőzmozdonnyal, hajóval

MTI   ·   2012.08.16. 07:58

Vasárnap délután Bajáról kétszer, hétfőn a gemenci Duna-partról egyszer indul az erdőgazdaság sétahajója. A bajai Halászpart kikötőből a Sugovicán és a Dunán másfél, a Gemencből körülbelül egyórás utat tesz meg a hajó, amelynek fedélzetén idegenvezető mutatja be az ártéri erdő természeti értékeit.

A hétfői kirándulásra a gemenci erdei vasút keselyűsi megállójától indul vasúti járat, és a Duna-partról szintén a vonat hozza vissza az utasokat.

A hétvégén menetrendbe állítják a Gemenc Zrt. Rezét nevű nosztalgia-gőzmozdonyát is, amely ettől fogva hétvégenként szállítja az erdei vasút utasait.

A három nap alatt a Gemencbe látogatók a pörbölyi ökoturisztikai központhoz közeli vadmegfigyelőt, arborétumot, és a központ halászati kiállítását, méhészeti, valamint a sárközi néprajzi gyűjteményt is megnézhetik.

Kapcsolódó hírek

Vasút Kisvasút

Gyermeknapozzon a Gyermekvasúton!

MÁV/iho   ·   2025.05.21. 15:30

A Széchenyi-hegyi Gyermekvasút színes programokkal várja a családokat a hűvösvölgyi végállomáson május 25-én, vasárnap. A vonatok sűrített menetrend szerint, a szokottnál gyakrabban közlekednek, a vasútvonal alsó szakaszán betétjáratok is indulnak.