M3 metró: csak a rekonstrukció előkészítése 1,8 milliárdba kerül

iho   ·   2014.06.30. 09:04

Ha nem kap sürgősen további 1,2 milliárd forintot a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az M3 metróvonal tervezésére, akkor az unió által e célra adott 635 millió forintos támogatása is elvész – derül ki a BKK Fővárosi Közgyűlés számára készített
előterjesztéséből. A főváros közlekedésszervező cége ismételten felhívja a közgyűlés figyelmét, hogy az 1970 és 1990 között épült vonalon átadása óta semmilyen jelentős felújítás nem történt, a rekonstrukció a működési és utasbiztonság „magas kockázatú veszélyeztetettsége” miatt nem halasztható tovább. A 3-as metró teljes körű rekonstrukciójának, illetve az északi irányú meghosszabbításának uniós projektként való felterjesztését már 2011-ben kérte a fővárosi önkormányzat, de a beruházás első körben nem kapott kormányzati támogatást. A Népszabadság úgy tudja, a vonal rekonstrukciójára érkezett legalacsonyabb ár 1,8 milliárd forint, vagyis háromszor annyi, mint a rendelkezésre álló keret.

* * *

Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

 

Kapcsolódó hírek

Vasút Közút Városi vasút Autóbuszközlekedés

Így közlekedhetnek a fővárosi BKK-járatokkal szilveszterkor és újév napján

BKK/iho   ·   2025.12.29. 12:00

December 31-én éjjel a várható nagyobb forgalom miatt számos nagykapacitású járat egész éjjel közlekedik: valamennyi metró, az összes HÉV, a nagykörúti 4-es, 6-os, a 14-es, a 17-es, a 47-es, az 50-es és az 56A villamos, a 75-ös és a 80-as trolibusz, valamint az 5-ös, a 7-es és a 8E, 16-os és 223E autóbusz.