Ahogy a viccben írva vagyon

Tripolszki Dalibor   ·   2013.10.22. 20:00
00

Kitérőcsere volt október 16-án és 17-én Zenta és Orom állomásokon. A csere szó szerint értendő, ugyanis az oromi 2-es kitérő helyet cserélt a zentai 16-ossal. Pontosabban a szívek maradtak a helyükön, csak a középrész és a váltórész indult vándorútra. A munkálatokat kizárólag kézi erővel végezték. A szállítást az egyik állomásról a másikra a zentai pft-sek motoros járművével, továbbá három szabadkai illetőségű kocsi segítségével oldották meg. A zentai pályásoknak (kis létszámú csapat lévén) a topolyaiak is besegítettek. Az alábbi képek az akció néhány mozzanatát mutatják be.

Bontják az oromi váltót<br>A képre kattintva galéria nyílik<br>(a szerző felvételei)

* * *

Indóház Online - Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Jennifer, Celldömölk mindenese, tíz éve a 10-esen

Harmati Marcell   ·   2025.04.20. 16:00

Napjainkban ismét hallható a klasszik Csörgő hangja a Győr és Celldömölk között húzódó 10-es számú vasútvonalon: a 2149-es járkál arra géphiány miatt. Ám régebben még nem volt a csörgés ekkora szenzáció. Viszont voltak mások, amik igen! Szálljunk fel az „idővonatra”, és utazzunk vissza tíz évet!