Reagált a MÁV a szakszervezetek közleményére
A bérfejlesztés 75–100 milliárd forintnyi többletforrást igényel.
A bérfejlesztés 75–100 milliárd forintnyi többletforrást igényel.
A bértárgyalások mielőbbi megkezdését, s erre rendkívüli ülés összehívását sürgetik a vasutas szakszervezetek a MÁV Zrt. vezérigazgatójának, Pafféri Zoltánnak írt közös levélben.
A szakszervezet tizennyolc százalékos emelést tart elfogadhatónak 2024-re, az RCH októberben kétszázezer forintot utal dolgozói SZÉP-kártyájára.
A ZSSK személyszállító vasúttársaság alkalmazottjai átlagosan 5,53 százalékos emelést kapnak, a bérrendezés nyertesei a mozdonyvezetők, az ő havi átlagfizetésük 1750 euró, azaz 647 ezer forint lesz.
A felek három GDL-sztrájkot követően egyeztek meg a kollektív szerződésben. A vasutasok 3,3 százalékos béremelést és kétszeri prémiumot kapnak, a nyugdíjrendszert is felülvizsgálták.
Ezúttal már ötnapos sztrájkot hirdetett a német mozdonyvezetők szakszervezete.
A francia légitársaság vezetése bejelentette, mivel a cégnél működő szakszervezetek nem írták alá a javasolt béremelésről szóló egyezményt, közvetlenül a dolgozókhoz fordulnak.
Lázadnak a vasutasok: a kormánynak és a tulajdonosnak, a MÁV Zrt. vezetésének írt levélben követelik a szakmából való elvándorlás megállítását, béremelést, megbecsülést, életpálya-modell kidolgozását.
Kompromisszumos megoldás született, nincs visszamenőleges fizetésemelés, az EKSZ csalódott.
.
Nagyon közel vannak az álláspontok a munkáltatók és a BKV-dolgozói között, és ha ezen sikerül finomítani, akkor nem lesz sztrájk.
A bértárgyalások két nappal ezelőtt megállapodás nélkül zárultak, így a Budapest Airport egyoldalú döntése alapján történik a béremelés.