Még kétszáz MOL Bubi Budapestnek
Tovább gyarapszik az elérthető biciklik száma, az első példányok már most az utcán vannak.
Tovább gyarapszik az elérthető biciklik száma, az első példányok már most az utcán vannak.
A Volánbusz székesfehérvári telephelyén szerdán mutatták be az első két elektromos autóbuszt és a teljes, tizenkét járműből álló flottához kialakított töltőket.
Hulladékból és ipari maradékanyagokból állítanának elő szén-dioxid-semleges üzemanyagokat. Ha sikeres lesz a kutatási projekt, a bécsi buszok is az itt előállított zöldüzemanyaggal járhatnak.
Befejezték a szakasz építési munkálatainak utolsó fázisát is.
Csaknem egymilliárd forintból tervezhetik.
A MAN Truck & Bus Berlin Tempelhofban mutatta be a sorozatgyártás előtt álló elektromos meghajtású kamionjának prototípusát.
Az Alstom május 17. és 24. között Railshow keretében mutatta be a Coradia iLintet.
A Budapesti Közlekedési Központ a közeljövőben hetvenöt új helyszínen alakít ki MOL Bubi gyűjtőállomást. Ennek érdekében a társaság társadalmi egyeztetést indított, amely felméri, hogy melyik fejlesztésre javasolt területen van a legnagyobb igény a közbringa-szolgáltatásra.
Minden harmadik magyar járművezető mérlegeli elektromos autó vásárlását a kedvezőbb fenntartási költségek és az alacsonyabb károsanyag-kibocsátás miatt.
A Bringakör fejlesztésének célja, hogy a több mint húsz éve kijelölt kerékpáros útvonal felülvizsgálatával, ideális nyomvonal mentén tegyék biztonságossá és komfortossá a közlekedést a biciklis turistáknak.
A Budapesti Közlekedési Központ és két szolgáltatója, a BKV Zrt. és az ArrivaBus a Mercedes és az MAN csuklós elektromos városi autóbuszait tesztelik valós forgalmi környezetben.
A Vodafone leányvállalata az Elektromotive Hungária Kft. együttműködésével első körben országszerte harmincnyolc bázisállomáshoz mintegy hatvan elektromos töltőállomást telepít a következő egy évben.
Földünk jövője a tét, váltanunk kell: a közösségi közlekedés területén korszerű, kényelmes, ugyanakkor zöldebb autóbuszok forgalomba állításával tehetünk a legtöbbet a klímavédelemért.
Új gyűjtőállomásokkal bővült a MOL Bubi hálózata, öt, VIII. kerületi helyszínen lehet igénybe venni a közbringa-szolgáltatást, emellett hamarosan jelentősen nő a MOL Bubi bicikliállománya.
Ha a fenntarthatóságra törekszünk, előnyben kell részesítenünk a közösségi közlekedést. Az egy személyre vetített, legtöbb kibocsátott károsanyag egyértelműen a személygépkocsiknak róható fel, vagyis a közszolgáltatásban résztvevő járművek igénybe vételével lényegesen kevésbé terheljük a környezetünket, mint az egyéni autózással.