Lábatörött 737-es Antalyában

iho/repülés   ·   2011.10.11. 07:00
nyito

A Sky Airlines légitársaság Boeing 737-4Q8 típusú, TC-SKF lajsztomjelű gépe a ZY8756-os járatot teljesítette Karlsruhe és Antalya között, fedélzetén 156 utassal és 6 főnyi személyzettel. A gép a 18C pályára szállt le keményen, helyi idő szerint  00.06-kor, s eközben a jobb futómű gumija durrdefektet kapott. A futómű ezután kitört, a gép a jobb hajtómű alsó részére támaszkodva ált meg, elzárva a leszállópályát. A pálya a kibocsátott NOTAM szerint ma magyar idő szerint 16.30-ig zárva lesz, amíg a gépet eltávolítják és ellenőrzik a beton állapotát.

A Sky Airlines pórul járt 737-ese <br>(fotó: spiegel.de)

Személyi sérülése nem történt, az utasokat rendben kiszállították a bicebóca gépből. Európában már szokatlan módon a gépre festett Sky Airlines-feliratokat nagy méretű, fehér fóliával takarták le, mire felkelt a nap, így kívánta elkerülni a légitársaság a negatív reklámot.

Kapcsolódó hírek

Ellátási lánc Szállítmányozás Logisztika

Stabilan helytállt és növekedett nemzetközi piacain tavaly a Gebrüder Weiss

Gebrüder Weiss/iho   ·   2026.03.13. 10:30

A nemzetközi szállítmányozási és logisztikai vállalat 2,73 milliárd eurós árbevétellel zárta a 2025-ös pénzügyi évet, ami enyhe növekedést jelent az előző évi 2,71 milliárd euróhoz képest. Az európai gazdaság lassulása ellenére a vállalat tovább növelte piaci részesedését és egyidejűleg javította produktivitását.