Nyílt nap Cinkotán

Kemsei Zoltán   ·   2012.10.14. 11:30
00

Mindent a látogatóért! Nem lehet elégszer ismételni: a BKV a villamos és a HÉV 125. évfordulóján igazán megtesz mindent a vaskerekű járművek szerelmeseiért. Nyílt napok, villamosünnepek, nosztalgiamenetek követik egymást, és nem túlzás: ami mozdulni tud és/vagy ki lehet állítani, azt a nagyközönség elé tárják.

Cinkotai látkép 2012. október 13-án<br>A képre kattintva fotógaléria nyílik<br>(a külön nem jelölt képeket a szerző készítette)

A HÉV cinkotai kocsiszínjének és főműhelyének nyílt napján a nagy számú közönség megismerkedhetett a szerelvények javításának minden fázisával a forgóváztól a belső asztalosmunkákig. Az udvaron szabadon fel lehetett szállni a kiállított járművekre, és aki ezt kevesellte volna: óránként indult különvonat Csömör érintésével a ritkán járt kavicsbányai szakaszra.

 

Kapcsolódó hírek

Vasút Városi vasút

Kilencvenéves a moszkvai metró

iho/vasút   ·   2025.05.10. 12:00

Az első, 11,2 kilométer hosszú vonalat 1935. május 19-én nyitották meg tizenhárom állomással. Akkor naponta 177 ezer utas használta, a mára tizenhat vonalból álló hálózatot napjainkban már 8,2 millióan veszik igénybe.