A közelítő tél

iho/vasút   ·   2016.10.07. 13:45
400px_csorbaho

Meglepően hektikus formát mutat az idei ősz: az augusztus végén ragadt szeptembert követően már október elején megmutatta magát a tél, a váratlanul korai havazás pedig fehérré varázsolta a Felvidék egy részét. Az talán nem is annyira meglepő, hogy a 895 méteres tengerszint feletti magasságával Szlovákia legmagasabban fekvő gyorsvonati állomásának számító Tátracsorba (Strba) hótakarót húzott magára, de még a bő kétszáz méterrel alacsonyabban található poprádi állomás sem úszta meg a téli csapadékot – számol be partneroldalunk, a railpage.net.

Havazott Poprád környékén október hatodikán: Tátracsorbát is belepte a téli csapadék. A képre kattintva galéria nyílik (fotók: railpage.net)

* * *

Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Jennifer, Celldömölk mindenese, tíz éve a 10-esen

Harmati Marcell   ·   2025.04.20. 16:00

Napjainkban ismét hallható a klasszik Csörgő hangja a Győr és Celldömölk között húzódó 10-es számú vasútvonalon: a 2149-es járkál arra géphiány miatt. Ám régebben még nem volt a csörgés ekkora szenzáció. Viszont voltak mások, amik igen! Szálljunk fel az „idővonatra”, és utazzunk vissza tíz évet!