Alagútbaleset Norvégiában

MTI   ·   2013.08.05. 17:32
Kigyulladt teherautó miatt kellett Norvégia második leghosszabb alagútját, az ország délnyugati részén található Gudvangatunnelt lezárni. A jármű 3,5 kilométerre a bajárattól kapott lángra, a tűz miatt az alagútban kikapcsolt a világítás. Füstmérgezés és más sérülések miatt ötvenöt embert kellett kórházba szállítani, sokan akkor sérültek meg, amikor autójukkal karamboloztak a sötétben. A teherautó vezetője nem sérült meg, a tűz oka egyelőre ismeretlen.

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Kisiklott egy személyvonat Újszászon

iho/vasút   ·   2026.06.18. 14:13

Egy Hatvanból Szolnokra tartó S820-as vonat vezérlőkocsija az állomásra behaladás közben, a váltókörzetben ugrott le a sínekről. Sérültek nincsenek, viszont az Újszászt érintő vonalakon jelentős késésekre kell készülni.