Autóval ütközött egy eurocity Vácnál

iho/vasút   ·   2019.11.18. 09:42

A vasúti sínekre hajtott és egy Budapestre tartó nemzetközi Metropolitan eurocityvel ütközött egy személyautó Vác külterületén, Vác és Sződliget állomások között vasárnap éjszaka. A Suzuki Swift típusú autó vezetője és utasa a helyszínen meghalt, a vonaton nem sérült meg senki. A vasúti átjáróban a fénysorompó jól működött.

A balesethez a váci és a fővárosi hivatásos, valamint a váci önkéntes tűzoltókat riasztották. A műszaki mentést a Pest megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányította. Az egységek segítettek a körülbelül kétszáz utasnak átszállni az értük küldött mentesítő járatra, a helyszínelés után pedig levontatták a sínekről gépkocsi roncsait. A helyszínelés és a műszaki mentés idejére mindkét vágányt lezárták, Göd és Vác között pótlóbuszok vitték az utasokat.

* * *

Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Jennifer, Celldömölk mindenese, tíz éve a 10-esen

Harmati Marcell   ·   2025.04.20. 16:00

Napjainkban ismét hallható a klasszik Csörgő hangja a Győr és Celldömölk között húzódó 10-es számú vasútvonalon: a 2149-es járkál arra géphiány miatt. Ám régebben még nem volt a csörgés ekkora szenzáció. Viszont voltak mások, amik igen! Szálljunk fel az „idővonatra”, és utazzunk vissza tíz évet!