Badacsonyban a balesetek megelőzéséért

MTI   ·   2013.07.25. 19:16

Baleset-megelőzési kampánynapot tart a MÁV a rendőrséggel pénteken Badacsonyban – közölte a vasúttársaság.

A kampány szervezői a gyalogosok, kerékpárosok figyelmét hívják fel a vasúti átjárókon való áthaladás szabályaira, a biztonságos közlekedésre.

A MÁV tájékoztatása szerint az útátjárókban történő, személyi sérüléssel járó balesetek száma stagnál, de június elejétől a gépjárművek figyelmetlen vezetői 142 alkalommal okoztak károkat a vasúti jelzőberendezésekben. A MÁV új rendőrségi szolgálati helyet is átad a tapolcai rendőröknek.

Kapcsolódó hírek

Vasút Közút Nagyvasút Autóbuszközlekedés

Szombattól július végéig karbantartják Rákosrendezőt, jelentősen változik a közlekedés az esztergomi, a szobi és a veresegyházi vonalakon

MÁV/iho   ·   2025.06.21. 08:00

A vonatok fővárosi végállomását a Nyugati pályaudvarról külső állomásokra helyezik át: az esztergomi vonatok Angyalföldig, a szobi és a veresegyházi vonal járatai Rákospalota-Újpestig közlekednek. Pótlóbuszok helyett a sűrűbb helyközi buszjáratokat és a BKK járatait lehet majd igénybe venni.