Dugódíj Miskolcon – cáfol az önkormányzat

iho/közút   ·   2012.07.12. 09:05

Hajmeresztő ötletek találhatók abban a szakmai anyagban, mely Miskolc fenntartható közlekedési tervével kapcsolatban készült – fogalmazott a Borsod online tudósítása szerint sajtótájékoztatóján Simon Gábor MSZP-s országgyűlési és önkormányzati képviselő. Mint mondta, ebben a javaslatcsomagban a szakértők megvizsgálnák például Miskolcon a dugódíj bevezetésének lehetőségét, és bécsi példára a Tempo 30 rendszer bevezetését (a városban a személygépkocsik csak maximum 30 kilométer/óra sebességgel haladhatnának).

A sajtótájékoztatón elhangzottakra reagálva a miskolci önkormányzat közleményt adott ki, mely hangsúlyozza: sem dugódíjat, sem a Tempo 30-at nem tervezi bevezetni a városvezetés, így erről szóló szakmai anyaga sincs.

Kapcsolódó hírek

Vasút Városi vasút

Harminckettő az ötvenegyből

BKK/iho   ·   2026.04.09. 12:00

Újabb CAF-fal bővült a budapesti villamosflotta. A 2288-as pályaszámú jármű a műszaki vizsgálatok, az ajtók alapos ellenőrzése, valamint az előírt próbafutások teljesítését követően kezdhette meg a munkát.

Vasút Városi vasút

Újabb nagy kötöttpályás fejlesztéseket készít elő a BKK

BKK/iho   ·   2026.04.07. 15:00

A Budafoki úti villamos, a Pacsirtamező utcai villamos, valamint az M1-es metró korszerűsítésének és meghosszabbításának célja, hogy Budapest közösségi közlekedése a város fenntartható fejlődését szolgálva időben és kényelemben is versenyképes alternatívát nyújtson az egyéni gépjármű-közlekedéshez képest.