GATE One: léginavigációs szövetség új taggal

iho   ·   2014.02.04. 18:03

GATE ONE: 11-re bővült az együttműködésben résztvevő ANSP-k, léginavigációs szolgálatok köre, amelyek közösen lépnek fel az európai fórumokon érdekeik képviseletében – olvasható a tárgyalásokról megjelent közleményben.

A három közép- és kelet-európai funkcionális légtérblokk (Baltic FAB, a Danube FAB és a FAB CE) teljes légterét lefedő, 11 ország léginavigációs szolgálatait tömörítő stratégiai szövetség célja az európai légiforgalmi irányítás hatékonyságának növelése a résztvevők fokozottabb együttműködése révén.

A 2013. november 6-án Ausztria, Bulgária, Csehország, Horvátország, Lengyelország, Litvánia, Magyarország, Románia, Szlovákia és Szlovénia léginavigációs szolgáltatóinak vezérigazgatói által Szófiában aláírt megállapodáshoz a 2014. február 3-án tartott vezetőségi ülésen Bosznia-Hercegovina léginavigációs szolgálata is csatlakozott.

A GATE ONE értekezlet résztvevői a másnapi SESAR regionális workshop előestéjén, a lengyel „Aviation Valley” központjában, Rzeszówban vitatták meg a program műszaki-technológiai előkészítését végző SESAR Joint Undertaking (SESAR JU) társulásba történő belépés lehetőségeit.

A Balti-tengertől a Fekete-tengerig terjedő térség léginavigációs szolgálatainak együttműködési platformjának résztvevői aktívabban kívánnak fellépni a közép- és kelet-európai országok légiforgalmi irányító szolgálatainak erőteljesebb, koordinált érdekképviselete érdekében az olyan kiemelt jelentőségű európai szakmai kérdésekben, mint az Egységes Európai Égbolt (SES) létrehozásának módja, vagy az EUROCONTROL reformja.

Kapcsolódó hírek

Repülés Légiközlekedés

Szombaton ismét „A repülés éjszakája” az Aeroparkban

iho/repülés   ·   2026.08.14. 12:00

Különleges reptéri járművek és oldtimerek, fényárban úszó pilótafülkék, hajtómű-indítások, ismert pilóták, pályaválasztási foglalkozások és bemutatók, repülős talkshow, éjszakai reptérlátogatás és sétarepülések – augusztus 15-én újra találkozik a repülős múlt, jelen és jövő a ferihegyi repülőmúzeumban.

Közlekedésfejlesztés Mobilitás

Tanulás a terepen – nyugat-balkáni városok érdeklődtek Szeged és Budapest jó közlekedési megoldásai iránt

Ekés András   ·   2026.03.11. 08:45

Ekés András, a Mobilissimus ügyvezetője és a Fairtiq kelet-közép-európai képviselője kollégáival a városi mobilitásban segíti három szerbiai város (Szabadka, Szávaszentdemeter és Aranđelovac), a montenegrói Tivat, a bosnyák Tuzla és az albán Himara önkormányzati és egyetemi szakembereit a gyakorlati példák megismerésében és elsajátításában.