Győri tartályszivárgás: elhárult a veszély

MTI   ·   2012.06.19. 18:31

a lakosságot nem érintő kora délutáni baleset során a korábban becsültnél kevesebb, mintegy 75 liter veszélyes anyag folyt ki, ennek zömét, mintegy 70 litert sikerült felfogniuk a tűzoltóknak. Vizsgálják, hogy a tömítés meghibásodása vagy a túltöltés okozta az üzemzavart.

A vagont a legközelebbi épülettől is harminc-negyven méterre lévő vágányra tolták, ahol a tűzoltók krómtartályba gyűjtötték össze a kicsorgó savat.

Kapcsolódó hírek

Vasút Ellátási lánc Nagyvasút Szállítmányozás

Eldőlt: megépülhet a zalaszentiváni deltavágány

iho/vasút   ·   2025.12.12. 12:00

A Swietelsky, a V-Híd és az R-Kord partnersége csaknem 12 milliárd forintot kér a kivitelezésért, aminek cirka felét a GYSEV fizeti uniós támogatásból, másik felét pedig az állami büdzsé állja. A fejlesztéssel a Metrans tervezett konténerterminálja is megvalósulhat, és értelmet nyerhet a Zalaegerszeg és Zalaszentiván közötti fantomkörforgalom.