Sport a múzeumban

iho/vasút   ·   2012.10.17. 12:05

Az egyesület elődjét a Budapesti Közúti Vaspálya Társaság (BKVT) dolgozói alapították 1912-ben, ezzel Magyarország egyik legrégebbi vállalati alapítású egyesülete lett. Két szakosztállyal (tenisz és labdarúgás), 200 taggal indult az egyesület, 1923 után, már BSZKRT SE néven válogatott sportolókat is adott. Az egyesület első olimpiai bajnoka 1952-ben, Helsinkiben Temes Judit úszó volt, legutóbb Krutzler Eszter súlyemelő a 2004-es athéni olimpián nyert ezüstérmet.

Az 1968 óta BKV Előre SC nevű egyesület sportolóinak trófeáit (kupák, zászlók, díjak) bemutató kiállítás november 18-ig látogatható Budapesten, a Deák téri Földalatti Vasúti Múzeumban.

Kapcsolódó hírek

Vasút Közút Nagyvasút Autóbuszközlekedés

Éjszakai mentesítő- és meghosszabbított útvonalú járatokkal utazhat haza az augusztus 20-i budapesti rendezvényekről

MÁV/iho   ·   2026.08.18. 12:00

Jelentősen növeli a vonatok hosszát a MÁV-csoport, de a HÉV-ek és a Volán-járatok esetében is sűrítésekkel készülnek. Budapestről mentesítő vonat indul Békéscsabára, Debrecenen át Nyíregyházára, Egerbe és Miskolcra, Pécsre, a GYSEV pedig Győrön át Sopronba indít pluszjáratot.