Vegyes üzemű busz az MAN-től

Ács Attila   ·   2011.08.10. 19:35
man_rio_fooldal

A „Rio fenntartható közlekedése” elnevezésű program részeként új, környezetbarát autóbusz kezdte meg tesztfutását néhány nappal ezelőtt a brazíliai városban. A Volksbus (amely az MAN-hez hasonlóan a Volkswagen csoport része) motorja az MAN és a Bosch cég közös fejlesztése – úgynevezett vegyes (vagy kettős), dízel-földgáz üzemű, megfelel az Euro V-ös környezetvédelmi normának. A jármű képes csupán gázolajjal is haladni, de optimális esetben a gázfogyasztása a 90 százalékot is eléri, ilyenkor a szilárdrészecske kibocsájtás 80 százalékkal, a szén-dioxid kibocsájtás pedig 20 százalékkal alacsonyabb.

Rio de Janeiro már a 2014-es FIFA és a 2016-os olimpiai játékokra készül, jelenleg azt vizsgálják, hogy hogyan lehetne a rendezvények alatt a leghatékonyabban és a legkörnyezetkímélőbb módon megoldani a város és agglomerációjának tömegközlekedését. A vegyes üzemű Volksbus jó megoldásnak tűnik, hiszen tekintélyes méretű földgáztartalékok találhatók a város tengerpartjától nem messze.

A vegyes üzemű Volksbus Rio részére (fotó: MAN)

Kapcsolódó hírek

Közút Autóbuszközlekedés

Ausztráliában is utat tör a Flix

iho/közút   ·   2025.07.12. 19:25

A régió nyári utazási szezonjára időzített indulással a Flix már az ötödik kontinensen folytatja hosszú távú, nyereséges globális növekedési stratégiáját, és a piac lehetőségeibe vetett erős bizalommal terjeszkedik tovább az ázsiai-csendes-óceáni térségben.