Nívódíjat kapott Bózsó Gyula

Az Északerdő a LÁEV jelenéért és jövőképéért is felelős műszaki osztályvezetője Miskolc Város Napján vehette át az elismerést.
Miskolc Város Napján hagyományosan ünnepi közgyűlésen köszöntik a település érdekében kiemelkedő munkát végző városlakókat. Bózsó Gyula, az Északerdő Zrt. műszaki osztályvezetőjének eredményeit Nívódíjjal ismerték el. A kitüntetett napi feladatai közé tartozik egyebek mellett az erdészeti társaság műszaki és beruházási feladatainak tervezése, koordinálása – tehát hozzá tartoznak a lillafüredi Állami Erdei Vasút ezzel kapcsolatos teendői is –, valamint az ökoturisztikai ágazat menedzselése. Az ő nevéhez kötődik a magyarországi arborétumok napja és a Zöld Szív jótékonysági mozgalom elindítása. Szerzője a Miskolc, az I love Bükk, Az Erdő finom és az Ehető Erdő című könyveknek.
Az elismeréssel összefüggésben Bózsó Gyula úgy fogalmazott: választott szakmájára hivatásként tekint, már egészen kisgyermek korától erdésznek készült. Hosszú évtizedek óta Miskolcon dolgozik, a városra már régóta otthonaként gondol.
* * *
Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!