Bővül az alacsonypadlós kínálat

iho/közút   ·   2012.05.17. 16:37

Budapest buszközlekedését kisebb sokként érte az alvállalkozói szerződések felmondása – abból kellett főzni, ami van. Több viszonylatról csoportosítottak át máshova kocsikat, a nyáron forgalomba helyezni tervezett Mercedes Citarókat is előbb kellett élesben bevetni.

A VT Transman Kft-vel kötött üzemeltetési szerződés és a használt Mercedes és Van Hool buszok forgalomba állítása után az esélyegyenlőségi feltételeknek megfelelő, alacsonypadlós buszok jelennek meg a dél-budai 3-as, 113-as és 113A, a rózsadombi 91-es és 291-es, illetve a Dél-Pesten közlekedő 93-as, 99-es, 119-es, 166-os, 166A és 266-os járatokon. A BKK és Solymár önkormányzata közötti megállapodás értelmében a 64-es és a 164-es vonalon is feltűnnek majd az alacsonypadlós kocsik.

Kapcsolódó hírek

Vasút Közút Nagyvasút Autóbuszközlekedés

Szombattól július végéig karbantartják Rákosrendezőt, jelentősen változik a közlekedés az esztergomi, a szobi és a veresegyházi vonalakon

MÁV/iho   ·   2025.06.21. 08:00

A vonatok fővárosi végállomását a Nyugati pályaudvarról külső állomásokra helyezik át: az esztergomi vonatok Angyalföldig, a szobi és a veresegyházi vonal járatai Rákospalota-Újpestig közlekednek. Pótlóbuszok helyett a sűrűbb helyközi buszjáratokat és a BKK járatait lehet majd igénybe venni.