Visszatértek a Negrók

iho/vasút   ·   2012.07.12. 08:00
400--

Ezúttal az itthon is egyre jobban terjeszkedő LTE magán-vasúttársaság vonatai élén találkozhatunk a Siemens ES64F4 típúsú mozdonyaival. A 2010-ben a Rail Cargo Hungarianál szolgáló négy gép közül kettőt, a 151-est és a 156-ost láthatjuk Párkány–Kiskőrös viszonylatú tehervonatok élén.

A tehervonatok húzására tervezett F4-es maximális teljesítménye 6400 kW, óránként maximum 140 kilométert tehet meg. Az Európában elterjedt négy áramnemmel kompatibilis mozdonyok egész útvonalukon továbbíthatják vonataikat.

Kiskőrösön készülődik induláshoz a 156-os F4-es<br>(fotó: Réfy Csaba)

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Elmarad Romániában a dízelreneszánsz

iho/vasút   ·   2025.10.03. 09:00

A CFR Călători hónapok óta nem fizette ki a villamos üzemű járművei által elhasznált vontatási áram díját, ezért a vasúti áramszolgáltató Electrificare CFR úgy döntött: október 7-étől nem engedi közlekedni a villamosmozdonyokat és -motorvonatokat. A vasúttársaság végül kegyelmet kapott.