A közúti árufuvarozási üzletágra lesz a legnagyobb hatással a DSV–Schenker fúzió
![_dsv_schenker_](https://iho.hu/images/iho-placeholder.png)
A logisztikai társaságok közelgő egyesülése egy olyan globális játékost hoz létre, amelynek a pro forma átbevétele meghaladja majd a negyven milliárd eurót, az alkalmazottainak száma pedig a 160 ezret, miközben DSV a 2024-re vonatkozó éves jelentésében a felvásárlás kiváló stratégiai lépésnek nevezi.
A két logisztikai óriás üzleti modellje és vállalati kultúrája hasonló, mindkettő középpontjában az ügyfélközpontúság és a vállalati felelősségvállalás áll. Az összeolvadás révén a felek üzleti tevékenységei kiegészülnek – a dán DSV légi és tengeri szállítmányozási divíziója is jelentősen megerősödik, és az integrációt követően évente több mint négymillió TEU egyenértékű tengeri-, és hozzávetőlegesen két és félmillió millió tonna légiárut kell kiszállítania a megrendelőknek.
indazonáltal a Schenker-akvizíció a közúti árufuvarozási üzletágra lesz a legnagyobb hatással. Mivel a Schenker árbevételének 41 százaléka a közúti üzletágból származott, így a német társaság erőforrásai a markánsabb szolgáltatási kínálathoz járulnak hozzá, és jelentős működési szinergiákat váltanak ki. Az előrejelzések szerint a közúti szegmens Európa vezető szereplőjévé fejlődik, miközben más kontinenseken is megerősödik. A raktárlogisztikai divízió globális jelenlétét ugyancsak felerősíti a fúzió: mintegy 8,5 millió négyzetméter raktárterülettel bővíti ugyanis a DSV jelenlegi több mint kilencmillió négyzetméteres kapacitását. Az integráció jelentős szinergiákat is gerjeszt, különösen a működés, az adminisztráció és a létesítmények konszolidációja, továbbá a kezelhető közös platformok és az IT infrastruktúra használata révén.
A cél az, hogy az egyesült társaság működési árrése legalább a DSV meglévő szintjére emelkedjen az adott üzletágban, méghozzá a tranzakció lezárását követő három éven belül. Tavaly a DSV Csoport árbevétele 20,21 milliárd euróról 22,39 milliárd euróra emelkedett az előző évhez képest, ami 10,79 százalékos növekedést jelent. Ezzel szemben az EBIT, vagyis az adózás, kamatfizetés, és rendkívüli tételek előtti (üzleti) eredmény 9,24 százalékkal csökkent. Az elmúlt évben ez 2,16 milliárd eurót tett ki, szemben a 2023-as 2,38 milliárd euróval.
* * *
Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!