Bő két kilométernyi bringasztráda tervezése kezdődhet el

BKK/iho   ·   2025.09.03. 08:40

Az Üllői és a Váci úton a kiemelt minőségű kerékpáros főútvonalaknak köszönhetően a meglévő, védett kerékpársávok folytatásaiként további útvonalak válnak kerékpárral biztonságosan járhatóvá. A tervezés elindításának feltétele volt az európai uniós forráson alapuló támogatási szerződés megkötése.

Az EU-s forrás rendelkezésre állását jelentő támogatási szerződés aláírásának köszönhetően hatályba lépett a közbeszerzési eljáráson nyertes VIA FUTURA Kft. megbízatása, így kezdetét veheti a tervezési folyamat.

A beruházás célja, hogy az Üllői út és a Váci út egy-egy további szakaszán

  • magas minőségű,
  • irányhelyes,

irányonként épített elemmel védett kerékpársávok és kerékpárutak létrehozásával újabb városrészek váljanak biztonságosan elérhetővé kerékpárral.

A tervezéskor érintett szakaszok az Üllői út esetében a Nagyvárad térnél, a Váci út esetében a Lehel térnél (Gogol utca) közvetlenül kapcsolódnak a korábbi években már kialakított védett kerékpársávokhoz, de azoktól eltérő módon jöhetnek létre.

Az Üllői úton a tervezési szakasz hossza mintegy 1,05 kilométer: a Nagyvárad tértől az Ecseri útig tart. A Váci úton a védett kerékpársávokra vonatkozó tervezési szakasz hossza csaknem 1 kilométer: a Victor Hugo utcától a Csángó utcáig tart.

A kiviteli tervek az Üllői út esetében 2027 első felében, a Váci út esetében 2026 közepe felé készülhetnek el.

* * *

Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Kapcsolódó hírek

Vasút Városi vasút

Harminckettő az ötvenegyből

BKK/iho   ·   2026.04.09. 12:00

Újabb CAF-fal bővült a budapesti villamosflotta. A 2288-as pályaszámú jármű a műszaki vizsgálatok, az ajtók alapos ellenőrzése, valamint az előírt próbafutások teljesítését követően kezdhette meg a munkát.