Indul az országos állomásmegújítási program, megjelentek a pályázati kiírások
A lényeg, hogy az állomások köztulajdonban maradjanak, de fejlesztésükbe külső forrást is bevonjanak, hogy több helyen, gyorsabban és nagyobb eredményt lehessen elérni.
A lényeg, hogy az állomások köztulajdonban maradjanak, de fejlesztésükbe külső forrást is bevonjanak, hogy több helyen, gyorsabban és nagyobb eredményt lehessen elérni.
A szakminisztérium 600 milliárd forintból két fázisban növelné a Szeged–Kecskemét–Cegléd vasúti pálya kapacitását, csaknem 400 milliárdból pedig a lajosmizsei épülhet át, részben a kecskeméti Mercedes-üzem és a Szegeden megvalósuló BYD elektromosautó-gyár kiszolgálása érdekében.
Ennyit fektettek be a vasúti infrastruktúra fejlesztésébe a lengyelek az elmúlt húsz évben. Van is látszata.
A szövetségi kormány 21,1 milliárd eurós infrastruktúra-fejlesztési tervet jelentett be a 2024–2029-es időszakra. Néhány projektet viszont átütemeztek.
A 71-es vonalat átemeléssel kötnék be a látványosan megújítani tervezett Rákospalota-Újpest állomásba a nagyobb kapacitás érdekében, a fővárosi kerület azonban érthetetlen indokokkal környezetvédelmi pert indított, melyet első körben sikerrel meg is nyert.
A márciusban megkezdett idei munkálatok célja az egységes építészeti összkép megteremtése.
A szerb vasút infrastruktúra-kezelő részlege év elején egy állomásépületeket érintő felújítási projektet hirdetett meg: országszerte huszonhét indóház kap teljes vagy részleges felújítást.
Új jelző- és biztosítóberendezést telepítettek, a fejlesztést a spanyol CAF Signalling és szlovén partnere, az Iskra valósította meg.
Az olasz infrastruktúra-kezelő RFI az Impresa Pizzarotti & C és a Saipem vállalatok konzorciumát bízta meg a több mint egymilliárd eurós beruházással.
A rövidke, 12,1 kilométeres Klagenfurt–Weizelsdorf vonal korszerűsítése tizennyolc hónap alatt készült el.
A vasút által eddig szétválasztott városrészeket összekötő műtárgy átadásával teljesen befejeződött a vasútállomás évek óta zajló korszerűsítése.
Szabadka és Horgos között már formálódik az állomások új kinézete, körülnéztünk. Képriport.
Megújult a Zidani Most–Celje pályaszakasz, megszüntetve a Koper és Šentilj közötti szűk keresztmetszetet – ráadásul jóval olcsóbban, mint tervezték.
Nem lazsálnak az oroszok: a kivitelező RZD International látványosan halad a horgosi vonal rekonstrukciójával.
Megszépül tizenhárom állomás meglévő utasforgalmi épülete és annak környezete, tizenegy helyszínen új, korszerű felvételi épületet hoznak létre, 229 állomásnál és megállónál pedig fedett kerékpártároló létesül.