Kínai kapcsolat: járat Csungkingba
Fontos ipari közponba repül az Air China, újraindul a sanghaji járat is.
Fontos ipari közponba repül az Air China, újraindul a sanghaji járat is.
Rekordidő alatt, több mint 40 milliárd forintos magánberuházásból épült meg Európa legnagyobb és legmodernebb, zöld koncepciójú szárazföldi intermodális terminálja Fényeslitkén, a magyar–ukrán határ közvetlen közelében.
A megállapodást a kormány részéről Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Balázs Gáspár, az Alstom Transport Hungary Zrt. vezérigazgatója írták alá Budapesten, Henri Poupart-Lafarge, az Alstom csoport vezérigazgatója jelenlétében.
A beruházás lehetővé teszi, hogy a hardver- és szoftverfejlesztés, az elektronika gyártás, valamint a rendszerek ügyféligény szerinti kiépítése, azaz a cégcsoport teljes hozzáadott értéke saját telephelyén összevontan érvényesüljön, ezzel is növelve az innovatív hazai termékek versenyképességét.
A címben olvasható a mottóval zajlott szeptember utolsó napján a Magyar Vasút 2021 Konferencia, a V4 magyar elnökség és az Európai Vasút Éve hivatalos programjaként.
A dunai személyi hajózás újraindításához vesszük meg a Valdajokat, közölte Szijjártó Péter miniszter Oroszországban.
Az autóipari vállalatok egyre több mérnöki, fejlesztési és szolgáltatási funkciót telepítenek Magyarországra: a Ford is így tett.
Kikötőt és logisztikai bázist létesít Magyarország Triesztben, hogy a tengerentúlra exportáló magyar vállalatok gyorsan és akadálymentesen szállítmányozhassanak.
Kezdődhet a Budapest-Pozsony-Brünn-Varsó nagysebességű összeköttetés megteremtése. Az új vasúti fejlesztésről együttműködési nyilatkozatot is aláírtak Csorbatón.
A kormány 2022-ig 4000 milliárd forintot fordít közúti és vasúti fejlesztésekre az ország logisztikai pozíciójának erősítése érdekében.