Életmentő BKK-ellenőr

iho/biztos út   ·   2012.07.24. 13:08

Mellkasi kompresszióval és befúvásos lélegeztetéssel mentette meg egy eszméletét vesztett utas életét egy járművezetők munkáját ellenőrző BKK-felülgyelő – olvasható a BKV figyelő blogon.

„A Déli pályaudvar megállónál álló járművön hangoskodás kezdődik, egy hölgy utas elájult. Az egyik ellenőr az eszméletét vesztetthez lép, pár másodperc alatt felméri, hogy komoly a baj. Társát a mentők hívására kéri, majd megkezdi az újraélesztést – szakszerűen, mert másodállásban mentőzik” – olvasható a bejegyzésben.

Mint később kiderült, az életmentő BKK-s az egyik vasútbiztonsági revizor volt.

Kapcsolódó hírek

Vasút Közút Városi vasút Autóbuszközlekedés

Így közlekedhetnek a fővárosi BKK-járatokkal szilveszterkor és újév napján

BKK/iho   ·   2025.12.29. 12:00

December 31-én éjjel a várható nagyobb forgalom miatt számos nagykapacitású járat egész éjjel közlekedik: valamennyi metró, az összes HÉV, a nagykörúti 4-es, 6-os, a 14-es, a 17-es, a 47-es, az 50-es és az 56A villamos, a 75-ös és a 80-as trolibusz, valamint az 5-ös, a 7-es és a 8E, 16-os és 223E autóbusz.