Hat év börtönt kapott a két embert halálra gázoló férfi

MTI   ·   2011.11.14. 16:53

Hat év börtönbüntetéssel sújtotta a Nyíregyházi Városi Bíróság hétfőn meghozott, nem jogerős ítéletében azt a 44 éves férfit, aki két embert gázolt halálra februárban Nagykállóban - közölte Nyakó Zsuzsanna, a megyei bíróság elnökhelyettese, szóvivője.

Szabó Tibort egy rendbeli, halált okozó ittas járművezetés és szintén egy rendbeli, segítségnyújtás elmulasztásának a veszélyhelyzetet előidéző által elkövetett bűntettében, illetve közérdekű üzem működésének gondatlan megzavarása vétségében találta bűnösnek a bíróság, amely a férfit letöltendő börtönbüntetésre ítélte, valamint hat évre eltiltotta a közúti járművezetéstől és a közügyek gyakorlásától.

Nyakó Zsuzsanna elmondta: a bíróság által megállapított tényállás szerint a férfi a baleset előtt, február 7-én nagyobb mennyiségű, legalább fél liter vörösbort fogyasztott, majd ittas állapotban az autójába ült. A vádlott a városközpont felé vezető úton haladt óránkénti 100-110 kilométeres sebességgel, amikor elvesztette uralmát az autója felett, a jobb oldali padkára sodródott és ott a telefonvezetéket tartó oszlopot kitörve elütötte a forgalommal szemben, egymás mögött gyalogló 51 éves asszonyt és 25 éves lányát. A két nő a helyszínen életét vesztette.

A gázoló észlelte a balesetet, ennek ellenére elmenekült a helyszínről, és az egyik ismerőséhez ment, ahol megivott négy-öt deciliter pálinkát és két üveg sört. A férfit a rendőrök állampolgári bejelentés alapján fogták el - tette hozzá a szóvivő.

Szabó Tibor a tárgyaláson részben beismerő vallomást tett és bocsánatot kért tettéért, védekezését azonban - amely szerint nem érzékelte a balesetet - nem fogadta el bíróság. A bírói tanács megítélése szerint ugyanakkor a vádlott valamennyi vonatkozó KRESZ-szabályt szándékosan és tudatosan megszegte.

A városi bíróság súlyosító körülményként értékelte a vádlottal szemben a halmazati büntetés kiszabását, és azt, hogy elszaporodtak a hasonló jellegű bűncselekmények (ittas járművezetés és a segítségnyújtás elmulasztása). Enyhítő körülményként ugyanakkor a büntetlen előéletét és megbánó magatartását vette figyelembe.

Az ítélet ellen a vádlott és védője enyhítésért, az ügyész súlyosításért jelentett be fellebbezést, így a döntés nem jogerős. A per a megyei bíróságon folytatódik.

Kapcsolódó hírek