Kábellopás miatt nem jár a H6-os HÉV

iho/vasút   ·   2012.11.05. 19:55

Két helyen is megrongálták hétfőn az áramellátási rendszer kábeleit, ami a vonatközlekedésben is fennakadásokat okoz – olvasható a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) honlapján. Hétfő reggelre virradóra 40 méter betáplálási kábelt vittek el Szigetszentmiklós-Gyártelepnél, ami még nem okozott késéseket. Ugyancsak hétfőn, délután loptak el közel 150 méter kábelt ugyanerről a vonalról a Timót utca közelében, ami miatt a H6-os HÉV vonalán pótlóbuszok közlekednek a helyreállításig. A lopásokkal okozott kár meghaladja az egymillió forintot – közölte a BKK.

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Kisiklott egy személyvonat Újszászon

iho/vasút   ·   2026.06.18. 14:13

Egy Hatvanból Szolnokra tartó S820-as vonat vezérlőkocsija az állomásra behaladás közben, a váltókörzetben ugrott le a sínekről. Sérültek nincsenek, viszont az Újszászt érintő vonalakon jelentős késésekre kell készülni.