Két személyvonat ütközött Iránban

MTI/iho   ·   2016.11.25. 10:16

Teherántól mintegy négyszáz kilométerre keletre, Sahrud város Haft-Hán állomásán rohant bele egy személyvonat egy álló szerelvénybe, egyes források öt, mások nyolc halottról, és legalább húsz sérültről tudnak. Az ütközés pontos okát még viszgálják, négy kocsi kisiklott, ezek közül kettő lángra is lobbant. Az iráni hatóságok és a Vörös Félhold szervezet nagy erőkkel, helikopterek bevetésével is menti a sérülteket, gyanítják, hogy még több halott kerül elő a roncsok közül.

* * *

Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Megújult a debreceni szoborgőzös

iho/vasút   ·   2025.09.18. 12:00

A Nagyállomás ikonikus látványossága, a 326.136-os pályaszámú, száznegyven éves gőzmozdony ismét régi fényében tündököl, miután állagmegóvó felújításon esett át a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum, valamint a MÁV-csoport közös munkájának köszönhetően.