Megfogalmazták a 2014-es bérkövetelést

MTI/iho   ·   2013.10.17. 15:47

Legalább 4,5-5 százalékos béremelés kell, hogy a vasutasok fizetésének reálértéke növekedjen – jelentette ki a Mozdonyvezetők Szakszervezetét, a Vasutasok Szakszervezetét és a VDSZSZ Szolidaritást tömörítő egyesülés. Ezenkívül javaslatot tesznek a szakmunkás-bérminimum és a minimálbér emelésére is a kormánynak: az inflációt egy százalékkal meghaladó mérték 103-104 000 forintos minimálbért jelenthet.

A VASZ elutasítja a MÁV-csoport azon törekvését is, hogy az egyesülés utáni MÁV-Start Zrt.-nél mindössze egyetlen üzemi tanács és munkavédelmi bizottság működjön, véleményük szerint a helyi szintű üzemi tanácsokra is feltétlenül szükség van. Ezen felül az átszervezés nem járhat újabb elbocsátásokkal.

* * *

Indóház Online - Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Kapcsolódó hírek

Vasút Kisvasút

Gyermeknapozzon a Gyermekvasúton!

MÁV/iho   ·   2025.05.21. 15:30

A Széchenyi-hegyi Gyermekvasút színes programokkal várja a családokat a hűvösvölgyi végállomáson május 25-én, vasárnap. A vonatok sűrített menetrend szerint, a szokottnál gyakrabban közlekednek, a vasútvonal alsó szakaszán betétjáratok is indulnak.