Mindenki a legolcsóbban! Vagy mégsem?

Korcsmáros Gábor/Prága   ·   2012.10.18. 11:30
kiskep_ZSSK

A SME szlovák napilap figyelmeztet a vasúttársaság kampányával ellentétes valóságra. A szlovákiai helyjegyköteles intercityjáratok idén januártól a ZSSK saját üzleti kockázatára közlekednek, nincs rájuk állami támogatás. Ezért a vasúti személyszállító társaság új tarifarendszert vezetett be ezeken a vonatokon. Eszerint aki jóval az utazás időpontja előtt váltja ki jegyét, az néhány eurót spórol. Vegyük például a Pozsony–Kassa viszonylatot: a 60-tól 9 napig terjedő elővételben vásárolt jegyek C árkategóriája 4 euróval olcsóbb, mint az A árkategória, ami a legdrágább. A kedvezményes B árkategória a 8-tól egy napig terjedő elővételre vonatkozik. Ezzel két eurót lehet spórolni a jegy árán.

Most viszont úgy látszik, nem érvényes a tarifarendszer. Amikor ugyanis megindul a népvándorlás Pozsonyból a keleti országrészbe, nem kell aggódnia a vasúttársaságnak, hogy esetleg félig üresen indít egy-egy intercityt, megtehetik tehát, hogy mindenkinek a legdrágább, A kategóriás jegyet adják el. A ZSSK szóvivője azt állítja, előzőleg figyelmeztették az utasokat, hogy csak drága jegyeket árusítanak majd mindenszentek ünnepére. Tarifarendszer ide, tarifarendszer oda, az utasoknak nincs más választásuk – mindenki a legdrágábban utazik haza.

több járaton már csak a drágább 1.osztályú helyek szabadok<br>(a szerző felvétele)

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Jennifer, Celldömölk mindenese, tíz éve a 10-esen

Harmati Marcell   ·   2025.04.20. 16:00

Napjainkban ismét hallható a klasszik Csörgő hangja a Győr és Celldömölk között húzódó 10-es számú vasútvonalon: a 2149-es járkál arra géphiány miatt. Ám régebben még nem volt a csörgés ekkora szenzáció. Viszont voltak mások, amik igen! Szálljunk fel az „idővonatra”, és utazzunk vissza tíz évet!