A forradalom 560 pillanata

Istvánfi Péter   ·   2013.10.05. 13:00
00x

Az oldal ismét egyedülálló képekkel gazdagodott: az unalomig ismételt 56-os fényképek után végre lehetőség van megismerni a forradalom hétköznapjait, érdekességeit, különlegességeit. Nagy Gyula a MÁV Tervezőintézeténél dolgozott fotósként, a forradalom kitörésekor azonban nem puskát, hanem kamerát ragadott. És fotózott. Mindig, minden körülmények között. Jellemző, hogy még a légópincében kuporogva is kattintgatott.

Fotóinak segítségével olyan helyszínekre is eljuthatunk, ahová a többi tudósító nem mert, vagy akar elmenni. Például a december 4-i Nőtüntetésről, valamint a másnapi fekete zászlós tüntetésről ezek az első fennmaradt fényképek. Képeinek segítségével a felborított, összefirkált villamosok, a sebesültszállítóként használt buszok mellett a forradalom hétköznapi, átlagos embereit is megismerhetjük.

Sebesültszállító Ikarus 60-as a Ferenciek tere sarkán<br/>A képre kattintva galéria nyílik!<br/>(a képek forrása a Fortepan-archívum, képazonosító: 39963)

A fotós Nagy Gyula életéről, és a fotók kalandos történetéről bővebben a Fortepan-blogon olvashatnak.

* * *

Indóház Online - Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Kapcsolódó hírek

Vasút Közút Városi vasút Autóbuszközlekedés

Így közlekedhetnek a fővárosi BKK-járatokkal szilveszterkor és újév napján

BKK/iho   ·   2025.12.29. 12:00

December 31-én éjjel a várható nagyobb forgalom miatt számos nagykapacitású járat egész éjjel közlekedik: valamennyi metró, az összes HÉV, a nagykörúti 4-es, 6-os, a 14-es, a 17-es, a 47-es, az 50-es és az 56A villamos, a 75-ös és a 80-as trolibusz, valamint az 5-ös, a 7-es és a 8E, 16-os és 223E autóbusz.