Baleset a miskolci villamos vonalán
·
2011.10.19. 10:45
Két új spanyol szerelvénnyel gyarapodott a fővárosi járműflotta.
Egy Hatvanból Szolnokra tartó S820-as vonat vezérlőkocsija az állomásra behaladás közben, a váltókörzetben ugrott le a sínekről. Sérültek nincsenek, viszont az Újszászt érintő vonalakon jelentős késésekre kell készülni.
A 2016. június elsején átadott svájci műtárgy mai napig a világ leghosszabb vasúti alagútjának és a valaha volt egyik legambiciózusabb európai infrastrukturális projektnek számít, hozzájárulva a közúti áruszállítás vasútra való tereléséhez.