Több mint százharminc új dízelbusszal frissülhet idén a MÁV-csoport flottája
Egy hidrogénüzemű autóbuszt is beszereznek.
Egy hidrogénüzemű autóbuszt is beszereznek.
A tolatási és terminálszolgáltatásokat ellátó Väte Rail magánvasút a lengyel gyártótól rendelt egy emissziómentes tolatómozdonyt.
A berlini szakkiállítás és -vásár az autóbuszos szektort is megszólítja: idén nyolc gyártó tizenegy járművet vonultatott fel a Berlin Messe nyárikertjében, a Bus Display részlegen. Előtérben az emissziómentes hajtás és az önvezetés; BYD, Ebusco, Karsan – és az Ikarus is jelen volt!
Hat alternatív hajtású Flirt H2-t hívott le az amerikai állam közlekedési hatósága (Calsta), így már tíz környezetbarát szerelvény szállíthatja majd az utasokat.
Újabb hidrogénüzemű önjáró áruszállító motorhajó áll kereskedelmi forgalomba: H2 Barge 2 a hollandiai Rotterdam és a németországi Duisburg között, a Rajnán pendlizik majd.
Szaúd-Arábia nemzeti vasúttársasága (SAR) az Alstommal közösen vizsgálja meg a hidrogén-üzemanyagcellás Coradia iLint motorvonatban rejlő lehetőségeket a főváros Rijád környékén.
Nem az a kérdés, hogy szükség van-e a vasúton a hidrogéntechnológiára, hanem az, mikortól lehet bevezetni. Interjú Ludvig Lászlóval, a Siemens Mobility Kft. ügyvezető igazgatójával.
Kétévnyi kihagyást követően megkezdődött az idei berlini vasúti szakkiállítás és -vásár. Kedden többek között a Siemens Desiro HC, a bécsi X-metró, Kalifornia hidrogénhajtású Flirtje, valamint a franciák jövőbe mutató mellékvonali megoldása szolgáltatott témát.
Tizennégy Alstom Coradia iLint áll forgalomba Alsó-Szászországban, hozzájárulva a világ legzöldebb vasúti hálózatához.
A kísérleti projektnek egyelőre még csak a piackutatási szakasza kezdődött meg. A járművek nagyobb forgalmú mellékvonalakon jelenthetnek fenntartható alternatívát.
A prototípus szerelvény készíti elő az utat a Vittal One elnevezésű, villamos- és hidrogénhajtású hibrid motorvonathoz.
Egy SM42-es dízelmozdonyt építettek át üzemanyagcellássá, távvezérléssel is ellátták. A technológia alkalmazása jelentős lépés lehet a lengyel vasút karbonlábnyomának csökkentésében.
Európában a szigetország elektromos és üzemanyagcellás buszpiaca fejlődik az egyik legjobban – az átállás gyorsaságát tekintve. Ebben kiemelt szerepe van annak a kormányzati programnak, amely keretében négyezer környezetbarát, nullemissziós busz állhat forgalomba, a következő három évben.
Östersund a honállomása annak az Alstom Coradia iLint motorvonatnak, amelyik augusztus végén állt forgalomba a dízelek alternatívájaként, a szén-dioxid-mentesség jegyében.
A folyami- vagy tengerhajózáshoz képest még sokkal kisebb méretekben, de már megjelentek az első üzemanyagcellás és hibrid erőforrások, teljes mértékű meghajtásként, azaz az elektromos üzemmód nemcsak segéderőforrás.