Felújították a Gödöllő kertvárosába vezető hidat

MTI   ·   2012.08.02. 11:35

Átadták Gödöllőn a több mint húszmillió forintból felújított Lumniczer utcai hidat, így augusztus elsejétől a helyi buszok is ismét az eredeti útvonalukon járnak; a beruházást az önkormányzat finanszírozta – közölte a település alpolgármestere csütörtökön.

Tóth Tibor (Gödöllői Lokálpatrióta Klub) elmondta, hogy a közel két és fél hónapig tartó munka során rendbe tették a patakmedret, ami árvízvédelmi szempontból igen fontos, míg a hídhoz kapcsolódó területek burkolatának cseréje elsősorban baleset-megelőzési célokat szolgál.

A felújítás nettó 22 millió 500 ezer forintos költségét az önkormányzat állta, a fővállalkozó a VÜSZI Kft., az alvállalkozó az Aquakond Kft. volt – tette hozzá az alpolgármester.

A környéken a közeljövőben újabb építkezés kezdődik, a kerékpáros forgalom népszerűsítését célzó átfogó program keretében ugyanis kétirányúvá teszik majd a jelenleg egyirányú Lumniczer utcát – közölte Tóth Tibor.

Kapcsolódó hírek

Vasút Közút Nagyvasút Autóbuszközlekedés

Szombattól július végéig karbantartják Rákosrendezőt, jelentősen változik a közlekedés az esztergomi, a szobi és a veresegyházi vonalakon

MÁV/iho   ·   2025.06.21. 08:00

A vonatok fővárosi végállomását a Nyugati pályaudvarról külső állomásokra helyezik át: az esztergomi vonatok Angyalföldig, a szobi és a veresegyházi vonal járatai Rákospalota-Újpestig közlekednek. Pótlóbuszok helyett a sűrűbb helyközi buszjáratokat és a BKK járatait lehet majd igénybe venni.