Kigördült Kolozsvár utcáira az új villamos

iho/vasút   ·   2012.06.07. 13:58

A háromszáz férőhelyes új kolozsvári villamos a monostori végállomás és a pályaudvar között debütált. A feltűnő színezésű villamost a avatóünnepség formájában mutatták be a helyi sajtó képviselőinek. A rendezvényen részt vett Radu Moisin, a város polgármestere, László Attila alpolgármestere, valamint a közlekedési vállalat (Ratuc) és a gyártó képviselői – írja a Transindex.ro.

(fotók: szabadsag.ro)

A járműbeszerzés mellett a 101-es villamosvonal infrastruktúráját is felújítják. Kolozsvár 12 ötrészes járművet vásárol a Szegeden is jól ismert lengyel gyártótól. Az első villamost az év végéig további három követi majd, nyolcat pedig 2013-ban adnak át.

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Elmarad Romániában a dízelreneszánsz

iho/vasút   ·   2025.10.03. 09:00

A CFR Călători hónapok óta nem fizette ki a villamos üzemű járművei által elhasznált vontatási áram díját, ezért a vasúti áramszolgáltató Electrificare CFR úgy döntött: október 7-étől nem engedi közlekedni a villamosmozdonyokat és -motorvonatokat. A vasúttársaság végül kegyelmet kapott.