Tudományos ipari park a szegedi lézerközpontnál

MTI/iho   ·   2017.05.30. 14:25

A szegedi lézerközpont nagyon fontos eleme az alapkutatásoknak, ahhoz, hogy az itt születő eredmények helyben hasznosuljanak az „innovációs ökoszisztéma” fejlesztésre van szükség. Ennek meghatározó része az ELI Science Park, amelyet a kutatóközpont közvetlen szomszédságában, a magyar állami tulajdonában, az egyetem kezelésében lévő nyolcvan hektáros területen hoznak létre. Az egykori szovjet laktanya adottságai kiválóak, az M5-ös M43-as autópálya csomópontjánál helyezkedik el, vonzáskörzetében a határon belül háromszázezer, Vajdaságban és Romániában további négyszázezer ember él. A tudományos ipari parkba egyrészt a startup vállalkozásokat várják, másrészt azokat a már sikeres cégeket, amelyeket a város inspiratív környezete vonz Szegedre. Az országban több mint száz olyan vállalat működik – a többi közt az információtechnológia, a biotechnológia, az élettudományok területén –, amelynek aktív kapcsolata van az egyetemmel, vagy olyan tevékenységet végez, amely szorosan kötődik az egyetemen folyó kutatásokhoz. A Science Park a tervek szerint az egyetem fenntartásában működne. Már elkészült a kormányhatározat arról, hogy a terület rendezésére, lőszermentesítésére 1,7 milliárd forintot ad a költségvetés. Első lépésként a laktanya egy már meglévő épületének rekonstrukciójával inkubátorházat alakítanak ki, ez már jövőre megnyílhat. A második ütemben a betelepülni kívánó cégek számára innovációs központ épül, ezt követően a parkban járműipari kompetencia központot, illetve szolgáltató- és fogadóközpont hoznak létre.

* * *

Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Kapcsolódó hírek

Ellátási lánc Kutatás-fejlesztés Röviden

Együttműködik hazánk Kazahsztánnal a digitalizációban és a műszaki fejlesztésben

iho   ·   2024.11.21. 18:45

Kaszim-Zsomart Kemeluli Tokajev, a Kazah Köztársaság elnökének hivatalos magyarországi látogatásának részeként kerekasztal-beszélgetést rendeztek magyar vállalatok képviselőinek és a kazah delegáció részvételével. Az esemény fontos lépés volt a kétoldalú együttműködés erősítése és a digitális technológiák és műszaki fejlesztések kilátásainak megvitatására.