Vasút: viharkárok, gázolás

iho/vasút   ·   2011.12.08. 17:29

A Budapest–Pusztaszabolcs–Pécs vasútvonalon átlagosan 15-20 perces késések várhatóak, mert Kelenföld és Háros között egy próbavonat ismeretlen személyt gázolt. A balesetet követő rendőrségi helyszínelés végéig – várhatóan 19 óra 30 percig – az említett szakaszon csak egy vágányon közlekednek a vonatok - hangzik a MÁV közleménye.

Több vasútvonalon csökkentek már a viharos szél okozta károk miatti fennakadások, egyedül a Budapest–Kelebia vonalon nőttek a késések. Az említett vonalon akár 60-90 perccel hosszabb menetidővel közlekednek járataink, mert a szélsőséges időjárás miatt Budapest és Kunszentmiklós-Tass között csak 60 kilométeres óránkénti sebességgel közlekedhetnek a vonatok.

A MÁV szakemberei az ország egész területén folyamatosan számolják fel a viharkárokat. Az okozott késésekért és kellemetlenségekért utasaink megértését kérjük, türelmüket köszönjük - hangzik a vasúttársaság közleménye.

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Magához tér a vasút

Mávinform   ·   2025.07.08. 08:15

A hétfő délután az országon átvonuló vihar a Dunától keletre eső országrészben is megnehezítette a vonatközlekedést, de normalizálódik a helyzet, kárelhárítók a helyzet magaslatán.