Halad a szekér, az Airbus idei négyszázadik repülőgépét is átadta a megrendelőnek
Júliusban a repülőgépgyártó hetvenhét gépet szállított le, idén összesen pedig már négyszázat, ám a megrendelések elmaradnak a múlt éviektől.
Júliusban a repülőgépgyártó hetvenhét gépet szállított le, idén összesen pedig már négyszázat, ám a megrendelések elmaradnak a múlt éviektől.
Visszatekintés az elmúlt év néhány legfontosabb esetére, fejleményére.
Bár a fapados első Airbus A321XLR-jének a leszállítása csak két év múlva várható, a légitársaság a nyilvánosság elé lépett az új típussal kapcsolatos elképzeléseivel: már vizsgálják a hosszú hatótávolságú, keskeny törzsű repülőgépek lehetséges útvonalait.
Az Airbus elnök bíztató válasza: lesz 170 személyes 220-as, de „óvatosan kell időzíteni”. A nagy hatótávolságú XLR-nek a plusz tartályon túl meg kell erősíteni a futóját, módosítani kell a szárnymechanizációt és a repülésvezérlést.
A legnagyobb hatótávolságú keskenytörzsű 2024-ben léphet szolgálatba.
Hírügynökségi jelentés után az Airbus hivatalosan is bejelentette, a gép 2024-ben állhat majd csak szolgálatba. Hogyan kell megerősíteni a törzstartály beépítését?
A nagy hatótávolságú Airbus keskenytörzsű parttól partig és észak-atlanti vonalakra kell, a leghosszabb Boeing keskenytörzsű még nem kapott hatósági zöld jelzést.
Állomásról állomásra, póttartálytól vezérsíkokig: a nagy hatótávolságú A321XLR jövőre repül először és már igazán repülőgép-kinézete van.
Az Indigo Partners megint rengeteg utasszállítót kötött le, a magyarországi központú társaság sok XLR-változatot. A beszerzés mögött a terv: irány Ázsia, Távol-Kelet.
797-es döntés: az elnök szerint „már nem tart olyan soká”. A 15 milliárd dolláros dilemma. Az Airbus főnöke szinte lebeszéli az amerikaiakat, ne is siessenek az új géppel...
Az európai hatóság indított konzultációt az ügyben, és egyetért a Boeing aggályaival.
777X, C919, 321XLR, MC-21: hidegpróba, jegesedésteszt Észak-Amerikában, külön farokrészgyártás Hamburgban, orosz gépek összeszerelése Indiában.