Menteni a menthetőt

iho/hajózás   ·   2012.05.04. 13:00
00

A Neszmélyi Hajóskanzent üzemeltető Zoltán Gőzös Közhasznú Alapítvány gyűjtést rendez a Szőke Tisza, Magyarország egyetlen megmaradt kétkéményes gőzhajójának értékmentésére. Maga a hajó a tönkrement hajótest állapota miatt egészben nem menthető, de a hírek szerint a gőzgépe üzemképesen maradt meg, és jó néhány berendezési tárgy és elem kihozható károsodás nélkül. A pontos állapotfelmérés egyelőre lehetetlen, a cél minden használható, hasznosítható rész megmentése. Az alapítvány tervbe vette a Szőke Tisza újjáépítését, ehhez természetesen minél több eredeti, jó állapotú alkatrész kinyerése, amelyek segítségével a hajó újjáépítése lehetővé válik.

A képre kattintva fotógaléria nyílik<br>(Tevan Imre felvételei 2012. március 22-én készültek a megsüllyedt Szőke Tiszáról)

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Durvul a helyzet Szegeden, végveszélyben a 170 éves Tisza-parti MÁV-örökség

iho.hu   ·   2026.05.19. 14:30

Miután a múlt héten elbontották a Szegedi Tudományegyetem kezelésében álló, az 1850-es évek második felében épült MÁV-közraktárak kisebb, 120 méter hosszú épületét, az átgondolatlan lépés kedvezőtlen visszhangjára reagálva az egyetem vezetése már az új kormány közlekedési és beruházási miniszterével tárgyalna kérdésben.