Tizenhat gyerek került kórházba kipufogógáz miatt

MTI   ·   2011.11.09. 17:34

Tizenhat általános iskolás gyermeket szállítottak szerdán a kazincbarcikai kórházba, mert rosszul lettek az iskolabusz utasterébe szivárgott kipufogógáztól – tájékoztatott Gaskó Bertalan, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, hozzátéve: a járművet a rendőrség lefoglalta és eljárást indított.

A Borsod megyei Tardonáról Kazincbarcikára utazó kisiskolások szédülésről, fejfájásról panaszkodtak, többen hánytak is, ezért a 16 gyereket a kazincbarcikai kórházba szállították, ahol megfigyelésre éjszakára benntartják őket. Állapotuk kielégítő, várhatóan csütörtökön már hazatérhetnek.

Gaskó Bertalan közlése szerint a gyermekek feltehetően az utastérbe szivárgott kipufogógáztól lettek rosszul, ezért a magánvállalkozás által üzemeltetett járművet lefoglalták, és szakértők bevonásával, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt indítottak eljárást.

Kapcsolódó hírek

Vasút Közút Városi vasút Autóbuszközlekedés

Így közlekedhetnek a fővárosi BKK-járatokkal szilveszterkor és újév napján

BKK/iho   ·   2025.12.29. 12:00

December 31-én éjjel a várható nagyobb forgalom miatt számos nagykapacitású járat egész éjjel közlekedik: valamennyi metró, az összes HÉV, a nagykörúti 4-es, 6-os, a 14-es, a 17-es, a 47-es, az 50-es és az 56A villamos, a 75-ös és a 80-as trolibusz, valamint az 5-ös, a 7-es és a 8E, 16-os és 223E autóbusz.