InnoTrans, tizennegyedjére is
Ismét elröppent két év, így idén is összegyűlik Berlinben a vasútipar színe-java szeptember 24-e és 27-e között. Némi ízelítő.
Ismét elröppent két év, így idén is összegyűlik Berlinben a vasútipar színe-java szeptember 24-e és 27-e között. Némi ízelítő.
Az iparpolitikai támogatást is maga mögött érezve a Magyar Vagon célja a cégcsoport konszolidációja, majd a meglévő tudásra építve, akár nemzetközi együttműködések segítségével a képességek folyamatos fejlesztése, hogy az értékteremtési folyamat végén hajtással is fölszerelt vasúti járműveket állítsanak elő saját termékként.
A spanyol kormány visszautasította a Ganz-MaVag konzorcium felvásárlási ajánlatát, mivel komoly nemzetbiztonsági kockázatnak tartja azt, hogy a magyar kormány szoros kapcsolatban áll Oroszországgal.
A spanyol kormány továbbra is szívósan próbálja megakadályozni, hogy magyar kézre jusson a nemzeti ereklye vasútijármű-gyártó, és a tavaszi, tapogatódzó tárgyalások után a Škoda Transportation Group konkrét ajánlattal jelent meg a színen.
Az előző év azonos időszakához képest 31,4 százalékkal nőtt a spanyol vállalat bevétele, ami 166,5 millió eurót tesz ki.
A magyar vasúti vállalat megerősítette: teljes mértékben nyitott a konstruktív és transzparens szakmai párbeszédre.
A Magyar Vagon cégcsoport mögött az oroszokat sejtik Madridban, így a közlekedési miniszter azt mondta kormánya nevében, „mindent megtesznek” a magyarok megállítása érdekében.
Bár a kormány a minap második lépcsőben is tárgyalt a magyar vasúti közlekedés versenyképessége szempontjából létfontosságú járműbeszerzésekről és infrastruktúra-fejlesztésekről, egyelőre csak azt tűnik egyértelműnek: egyik esetben sem várhatók gyors megoldások.
Spanyol lapértesülések szerint a külgazdasági és külügyminiszter keddi, hivatalos spanyolországi látogatása során megindokolta a vasútijármű-gyártó Talgo megvételére vonatkozó magyar szándék életképességét.
Felvásárolná a Dunakeszi Járműjavító a spanyol céget, a Talgo részvényeinek kereskedését azonnal felfüggesztették.
A projekt főszereplője, a Talgo szerint tíz spanyol cég egyesíti erőit annak érdekében, hogy a Hympulso-projekt keretében nagy sebességű, hidrogénből nyert energiával működő motorvonatokat hozzanak létre.
Számos nemzetközi útvonalon javultak a napközbeni eljutási lehetőségek, egyre nagyobb teret nyernek az akkumulátoros motorvonatok.
A Talgótól ötvenhat ICE L vonatot, a Siemenstől pedig tizenhét ICE3neo szerelvényt szerez be a német vasúttársaság, összesen kétmilliárd euró értékben.
A francia magánvasút első járatai Bordeaux, Angoulême, Nantes, Rennes és Arcachon között fognak közlekedni, várhatóan már idén decembertől.
A mozdonyvontatású szerelvények Kairó és Alexandria között pendliznek.