Kerozinkrízis Európában: ritkítja járatait a KLM, leáll a Lufthansa Cityline

MTI/iho   ·   2026.04.17. 12:00
klm_amsbud95

A holland királyi légitársaság százhatvan járatot állít le, a német Lufthansa pedig megszünteti regionális üzletágát az üzemanyagárak emelkedése miatt.

Az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál arról ír, a KLM százhatvan európai járatának törlését jelentette be. A lépés az induló és érkező repülőgépek forgalmát is érinti, melyek a KLM európai menetrendjének körülbelül egy százalékát teszik ki.

A légitársaság közölte, hogy a járattörlések olyan úticélokat érintenek, amelyeket a KLM naponta többször is kiszolgál, ilyen például London és Düsseldorf. A változások által érintett utasokat a következő elérhető járatra helyezik át. Elmondták, forgalmas májusi időszakra számítanak, és gondoskodnak arról, hogy az utasok a terveik szerint utazhassanak úticéljaikra.

Egy szakmai szervezet kihangsúlyozta: Európának mindössze hathétnyi kerozintartaléka van, Hollandia eközben a kontinens legmagasabb légiközlekedési adójának bevezetését tervezi.

A Lufthansa Cityline egyik CRJ-gépe (kép forrása: Wikipedia)

Hasonló kapacitáscsökkentést lépett meg a német Lufthansa Csoport is: azonnali hatállyal megszünteti Lufthansa Cityline elnevezésű regionális leányvállalatát és légitársasági márkáját. A döntés értelmében április 18-ától a Cityline-flottában dolgozó összes Airbus A320-ast és CRJ900-ast – összesen 27 repülőgépet – ideiglenesen letárolják. A háttérben a kerozin árának hirtelen növekedése állhat a világpiacon zajló történések okán, ezen felül a sorozatos sztrájkok is rontják a légitársaság üzleti eredményeit.

(Nyitóképünkön a KLM csaknem száz éve üzemelő Amszterdam–Budapest légijárata. Kép forrása: KLM)

* * *

Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Kapcsolódó hírek