Trolivezeték okozott balesetet Szegeden

MTI   ·   2011.08.17. 12:02

Leszakadt trolivezeték sebesített meg egy lányt szerda délelőtt Szeged belvárosában – közölte a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-vel.

A jármű a Híd utca felől kanyarodott a Stefánia irányába, amikor a troli áramszedője - az elsődleges adatok szerint - kiugrott a helyéről és elszakított egy felső vezetéket – mondta Jászai Linda. Az aláhulló vezeték egy épp arra haladó lányt sebesített meg, akit a mentők kórházba szállítottak – közölte a hadnagy.

Zentay Attila, az Országos Mentőszolgálat Dél-Alföldi Regionális Mentőszervezetének orvos-igazgatója az MTI-nek azt mondta, hogy a lány könnyebb sérüléseket szenvedett.

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Durvul a helyzet Szegeden, végveszélyben a 170 éves Tisza-parti MÁV-örökség

iho.hu   ·   2026.05.19. 14:30

Miután a múlt héten elbontották a Szegedi Tudományegyetem kezelésében álló, az 1850-es évek második felében épült MÁV-közraktárak kisebb, 120 méter hosszú épületét, az átgondolatlan lépés kedvezőtlen visszhangjára reagálva az egyetem vezetése már az új kormány közlekedési és beruházási miniszterével tárgyalna kérdésben.