magánvasút
Utazás a RegioJeten
·
2012.06.04. 15:00
Portálunk beszámolt a Pozsony–Dunaszerdahely közötti szolgáltatóváltásról, de élménybeszámolóval eddig szűkmarkúan bántak olvasóink.
Beröffent a dízel
·
2012.06.03. 12:00
A Floyd Zrt. első angol dízelmozdonya még nem lépte át a Csatornát, de új színében tündököl, sőt, kisebb üzemi próbát is végeztek már.
Külföldre megy a Floyd
·
2012.05.25. 10:12
Megszerezte az osztrák engedélyeket az első magyar magánvasút.
A nehézipari logisztika specialistája Csehországból
·
2012.05.23. 16:30
A legnagyobb közép-európai magán-vasúttársaság már harmadik éve van jelen Magyarországon – beszélgetés Gonda Attilával, az AWT leányvállalatának vezetőjével.
Tűzpiros, mint a Ferrari
·
2012.05.22. 06:50
Nem volt könnyű menet, de most már zökkenőmentes az első nagysebességű magánvasúti szolgáltatás Európában.
EVM-ek futószalagon
·
2012.04.30. 17:00
A Kárpát Vasút Nohabja után egy Logistic Center Hungaria (LCH) tulajdonú tolatómozdony is sikerrel vizsgázott Dombóváron.
A RegioTrans a CIT tagja
·
2012.04.29. 15:52
A CIT (International Rail Transport Committee), azaz a Nemzetközi Vasúti Közlekedési Bizottság 2012. áprilisától felvette tagjai közé a román RegioTrans magánvasutat.
Nem lesznek magánvasutak
·
2012.04.15. 10:33
Lengyelország és Pakisztán is pórul járt az üzemeltetés tervezett magánkézbe adásával.
Končar Vecsésen
·
2012.04.13. 19:40
Mondhatni, sűrűn közlekednek a Zágrábban gyártott ASEA-licenc mozdonyok Magyarországon manapság, szépséghiba, hogy nem vontatnak, hanem vontatják őket.
Nemsokára dolgozhat a Kárpát-Nohab
·
2012.04.09. 12:05
Hamarosan elkészülnek Dombóváron a vonatbefolyásoló felszerelésével.
Közel az ötödik
·
2012.04.05. 14:30
Felsővezeték alatt tesztelik az immár ötödik magyar Class 86-os villanymozdonyt, a hírek szerint nemsokára megérkezik.
Floyd: folyamatos növekedés ellenszélben
·
2012.04.04. 16:30
Monostory Miklóst, a Floyd Zrt. vasútbiztonsági referensét a magyar magánvasutak előtt tornyosuló műszaki és adminisztratív akadályokról kérdeztük.
Sokszínű dízelek az 50-es vonalon
·
2012.03.31. 08:00
A Dombóvár–Bátaszék vonal nem túl izgalmas, a Bézék jönnek-mennek, meg heti néhány kisebb-nagyobb tehervonat.