A BA kivár, a külföldiek nagyobb gépeket küldenek

iho/repülés   ·   2012.02.03. 11:39

A Budapest Airport kommunikációs vezetője, Hardy Mihály az iho/repülésnek még 12 óra előtt elmondta, húsz gép van Ferihegyen a Malév 22 gépes flottájából, ezek közül a Boeingokat az ILFC lízingcég visszarendelte.

A repülőtér üzemeltetője nem korlátozza a gépek kirepülését, meg is tankolja őket.

A Budapest Airport a Malév leállásával kapcsolatban egyelőre nem kíván reagálni, megvárja, lesz-e helyette új, másik, Budapest-központú magyar légitársaság.

Ugyanakkor a repülőtér kezelője figyeli a forgalom alakulását, már vannak külföldi légitársaságok, amelyek a szokásos menetrendhez képest nagyobb gépet küldenek Budapestre. A kérdés az, hogy ezek a légitársaságok elfogadják-e a Malév által kibocsátott jegyeket. Kérdés, mekkora a szabad kapacitása a légitársaságoknak.

Kapcsolódó hírek

Repülés Légiközlekedés

BUD: sok az utas, és csak egyre több lesz

iho.hu   ·   2025.04.19. 08:30

Tartósan felfelé ívelő pályára állt a BUD: amíg januárban kishíján 1 millió 300 ezer, az általában kevésbé forgalmas februárban pedig 1 millió 200 ezer, addig márciusban már 1 millió 468 ezer 754 utas fordult meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.