Nyáron is ingyen utazhatnak vonaton az iskolás csoportok

MTI   ·   2020.06.26. 11:35

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) nyárra is kiterjeszti az általános és középiskolai csoportok tanítási időben biztosított díjmentes vasúti utazási lehetőségét. A minisztérium pénteki közleménye szerint a díjmentes vasúti utazás az általános iskolák, középfokú iskolák és gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmények nappali iskolai oktatásban részt vevő tanulói, és minden tízedik diák után egy kísérőnek biztosítható az iskola által szervezett csoportos utazáskor. Mivel a lehetőség célja a nemzeti és egyetemes kulturális örökség javainak megismertetése, az ingyenes vonatozás a határozatban tételesen felsorolt úti célok felkeresése esetén jár. A minisztérium a rendkívüli helyzetre tekintettel elrendelte, hogy a vasúttársaságok hétfőtől augusztus végéig biztosítsák az ingyenes utazást az iskolai csoportoknak a rendeletben felsorolt helyszínekre. A kedvezménnyel az országos múzeumokat és tagintézményeiket, több mint harminc nemzeti és történelmi emlékhelyet, műemléket lehet meglátogatni.

* *

Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Torlaszt sodort el a soproni IC Győrszentivánnál

iho.hu   ·   2026.06.08. 12:00

Az eset még május 30-án történt, de az, hogy a Győri Rendőrkapitányság „08010/2148/2026. bűnügyi számon folytat büntetőeljárást vasúti közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény elkövetése miatt ismeretlen tettes ellen” csak most jelent meg a police.hu oldalon.