Tovább bővül a kerékpárút-hálózat

iho   ·   2013.04.17. 08:36

A KRESZ 2010-es módosításában szerepel az ellenirányú kerékpározás lehetősége az egyirányú utcákban, önálló biciklisáv nélkül: ezt a „Behajtani tilos, kivéve kerékpárral” kiegészítő jelzéssel ellátott tábla jelöli. Az engedélyezett behajtásra emellett útburkolati jel is figyelmeztet.

Kutatások szerint a szembe jövő gépjármű kevesebb veszélyt jelent, mint a hátulról előző: ezért a kétirányú kerékpáros közlekedés alapjában véve biztonságosabb. Több európai példát is fel lehet hozni: Brüsszelben 2004-től, Párizsban 2008-tól teszik lehetővé a biciklizés e formáját.

Budapesten jelenleg 52 utcában, több mint 12 kilométer hosszban van érvényben a kétirányú kerékpározás az egyirányú utcákban, ezek tizenkét százalékában különálló kerékpársávot is felfestettek. A tervek szerint a Bubi teljes területén, egyszerre vezetik be az új szabályt.

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Íme a Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv, a vasútrombolás lezárása egy tízéves gigaprogrammal!

iho/vasút   ·   2026.07.22. 13:30

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter Rákospalota-Újpesten mutatta be a következő tíz évre szóló, 3500 milliárd forintos, ambiciózus tervet. A cél: versenyképes fővonalak, stabil regionális közlekedés, új HÉV-ek, járműbeszerzések, projektek előkészítése. Az M3-as metrót is meghosszabbítják.