Regionális vonatok nagysebességű pályán

iho/vasút   ·   2012.08.29. 12:13

A 2016 őszére megépülő Bretagne–Pay de la Loire LGV-vonal 3,6 kilométeres, Le Mans–Rennes közötti szakaszán közlekednének a módosított szerelvények. Ez egy nyugatról délre vezető közlekedési korridor része, amelyen a regionális szolgáltatás vonatai Rennes és Laval felől Angers és Nantes irányába közlekednek.

Ez az üzem lenne az első Franciaországban, ahol a TER regionális vonatai a nagy sebességű hálózaton, 200 kilométeres óránkénti sebességgel közlekedhetnek. Az összesen 3,4 milliárd eurós projektből a két érintett régió (Pays de la Loire és Bretagne) 55, a francia kormány 23, a pályahálózatot üzemeltető RFF 22 százalékkal részesül, a nyolc szerelvény átalakítása 15,8 millió euróba kerül – írja a Railway Gazette.

Kapcsolódó hírek

Vasút Közút Nagyvasút Autóbuszközlekedés

Éjszakai mentesítő- és meghosszabbított útvonalú járatokkal utazhat haza az augusztus 20-i budapesti rendezvényekről

MÁV/iho   ·   2026.08.18. 12:00

Jelentősen növeli a vonatok hosszát a MÁV-csoport, de a HÉV-ek és a Volán-járatok esetében is sűrítésekkel készülnek. Budapestről mentesítő vonat indul Békéscsabára, Debrecenen át Nyíregyházára, Egerbe és Miskolcra, Pécsre, a GYSEV pedig Győrön át Sopronba indít pluszjáratot.