A Dunába menekültek a kábeltolvajok

MTI   ·   2013.05.10. 11:00
Háromszáz méternyi légkábelt próbált ellopni három férfi a HÉV Filatorigát megállójánál a III. kerületben péntek hajnalban, a rendőrök rövid üldözés után elfogták őket – közölte a rendőrség a honlapján. A monori lakosokat a járőröző rendőrök zavarták meg. A menekülő férfiak a budai alsó rakpartról a Dunába is beugrottak, a rendőrök felszólítására végül kimásztak a folyóból, és megadták magukat. A rendőrség közleménye szerint a gyanúsítottak körülbelül 10 millió forint kárt okozhattak volna, ha sikerül ellopniuk a kábeleket. A három férfit őrizetbe vették, és kezdeményezik előzetes letartóztatásukat.

Kapcsolódó hírek

Vasút Városi vasút

Harminckettő az ötvenegyből

BKK/iho   ·   2026.04.09. 12:00

Újabb CAF-fal bővült a budapesti villamosflotta. A 2288-as pályaszámú jármű a műszaki vizsgálatok, az ajtók alapos ellenőrzése, valamint az előírt próbafutások teljesítését követően kezdhette meg a munkát.

Vasút Városi vasút

Újabb nagy kötöttpályás fejlesztéseket készít elő a BKK

BKK/iho   ·   2026.04.07. 15:00

A Budafoki úti villamos, a Pacsirtamező utcai villamos, valamint az M1-es metró korszerűsítésének és meghosszabbításának célja, hogy Budapest közösségi közlekedése a város fenntartható fejlődését szolgálva időben és kényelemben is versenyképes alternatívát nyújtson az egyéni gépjármű-közlekedéshez képest.