Furcsa baleset: crossmotor a vonat alatt

iho/vasút   ·   2012.11.26. 08:27
Orosháza felé tartott a személyvonat, amikor a mozdonyvezető három crossmotorost látott a sínek közelében. Az egyik crossmotor a sínek közé akadt. A motoros, amikor már látta, hogy a vonat maga alá gyűri motorját, felugrott egy másik motoros mögé és elhajtottak – adja hírül a promenade.hu vidéki hírmagazin.

A személyvonat csak 150 méterre tudott megállni az ütközés után. A vonaton nem sérült meg senki, az utasokat egy másik vonattal szállították vissza Szentesre.

A motort a tűzoltók csak pajszerokkal bírták kifeszíteni a sínek és a vonat alól. Azt még vizsgálják, hogy a vonatnak milyen sérülései keletkeztek.

A rendőrség keresi a crossmotor tulajdonosát. A baleset miatt több mint két órán át szünetelt a vasúti közlekedés Szentes és Orosháza között.

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Életbe lépett az idei vasúti menetrend első komolyabb módosítása

MÁV/iho   ·   2025.05.14. 12:00

Május közepétől pénteken és vasárnap új expresszvonatok járnak a főváros és Pécs, Nyíregyháza/Záhony, továbbá Kazincbarcika között. Románia schengeni övezethez történt csatlakozásának köszönhetően a nemzetközi vonatok tartózkodási ideje lecsökken a nyírábrányi és a kötegyáni határállomásokon, Nagyszalonta pedig már napi hét vonatpárral is elérhető.